Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр), сьогодні оголосив про оприлюднення форм та правил подання заяв у 17 категоріях заяв, після їх прийняття Радою Реєстру та затвердження Конференцією Учасників.
Нові форми та правила подання заяв стосуються різноманітних збитків, втрат або шкоди, завданих Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Оприлюднення цих форм дозволяє фізичним та юридичним особам, а також державі Україна розпочати підготовку своїх заяв для подання до Реєстру з метою їх документального обліку та здійснення оцінки можливої компенсації.
То ж від сьогодні фізичні особи можуть розпочати підготовку своїх заяв, пов’язаних з порушенням особистої недоторканності через серйозні тілесні ушкодження, сексуальне насильство, катування або нелюдське чи таке, що принижує гідність, види поводження або покарання, позбавлення свободи, примусову працю або службу, а також насильницьке переміщення або депортацію дітей та дорослих.
Окрім того, фізичні особи – заявники також вже можуть готуватися до подання заяв про отримання відшкодування за втрату майна, доходу або засобів до існування. Зокрема, нові форми заяв стосуються втрати житла або місця проживання (не обмежуючись власниками майна), втрати оплачуваної роботи або приватного підприємництва, а також втрати доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях України.
Також, фізичні особи матимуть можливість подавати заяви, які повʼязані із вимушеним переміщенням за межі України.
Юридичні особи зможуть так само розпочати підготовку до подання заяв у кількох категоріях, а саме: пошкодження, знищення або втрата активів, втрата контролю над майном на тимчасово окупованих територіях, переміщення (евакуація) бізнесу та інші втрати нерухомого майна.
Крім цього, вже доступні до ознайомлення правила заяв щодо пошкодження або руйнування громадських будівель та споруд, які може подати держава Україна.
Усі форми та правила подання заяв доступні англійською, французькою та українською мовами на веб-сайті Реєстру. Заяви можна буде подати через український веб-портал державних послуг Дія після того, як будуть створені необхідні технічні умови для кожної відповідної категорії.
Наразі Реєстр доопрацював та опублікував форми та правила для 30 з 45 категорій заяв. Рада Реєстру також прийняла решту форм заяв, які будуть опубліковані після їх затвердження Конференцією Учасників.
Нові форми та правила подання заяв
- A1.2 Вимушене переміщення за межі України
- A2.3 Серйозні тілесні ушкодження
- A2.4 Сексуальне насильство
- A2.5 Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження чи покарання
- A2.6 Позбавлення свободи
- A2.7 Примусова праця або служба
- A2.8 та A2.9 Насильницьке переміщення або депортація дітей та дорослих
- A3.3 Втрата житла або місця проживання
- A3.4 Втрата оплачуваної роботи
- A3.5 Втрата приватного підприємництва
- A3.6 Втрата доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях
- B1.5 Пошкодження або знищення громадських будівель та споруд
- C1.5 Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна (не пов’язане зі збитками для бізнесу)
- C3.1 Пошкодження, знищення або втрата активів
- C3.2 Втрата контролю над майном на тимчасово окупованих територіях
- C3.3 Переміщення (евакуація) бізнесу