27 липня 2023 року Луганська обласна громадська правозахисна організація «Чайка» провела установчий семінар щодо початку своєї роботи у межах проєкту «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя»
Мета проєкту – покращити доступність та якість юридичних і правових послуг для вразливих, маломобільних груп населення звільненого Бучанського району завдяки наближенню до них можливостей і послуг системи юстиції, правозахисту, інших служб. Проєкт реалізуватиметься протягом року у межах п’яти територіальних громад Київщини: Бородянської, Бучанської, Гостомельської, Дмитрівської та Макарівської.
У семінарі взяли участь члени ЛОО «Чайка», учасники проєкту «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя», представники партнерських організацій, експерти з питань компенсації за пошкоджене або зруйноване житло, громадські активісти.
З вступним словом виступила координаторка проєкту Алла Ковальова, яка представила цілі та задачі діяльності Луганської обласної громадської правозахисної організації «Чайка» у межах проєкту «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя».
Консультантка Проєкту із правових питань Лариса Заливна описала поточну ситуацію щодо доступності юридичної, правової допомоги вразливим групам населення у Бучанському районі Київської області. А юрист Проєкту Анна Бєжанова роз’яснила юридичні аспекти компенсації за пошкоджене або зруйноване житло в Україні та підбила перші підсумки роботи Громадської мобільної приймальні, яка направлена на допомогу маломобільним громадянам / людям похилого віку безпосередньо за місцем їх проживання.
Юристка Центру надання правової та психо-соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам у м. Києві, ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей Аліна Бобильова представила практичні кейси з надання безоплатної правничої допомоги фахівців центру в населених пунктах Миронівка та Макарів, Київської області.
Громадська активістка Наталія Жовнір поділилася власним досвідом створення і діяльності ініціативних груп по захисту прав власників пошкодженого або зруйнованого житла на прикладі Бородянки.
За результатами семінару учасники обговорили можливості подальшої співпраці в рамках проєкту та висловили свої думки щодо організації спільних правничих та просвітницьких заходів для постраждалого населення.