Громадський центр правосуддя | Київщина

лого чайка

На Київщині Луганською обласною громадською правозахисною жіночою організацією «Чайка» розпочато проєкт «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя» («Напрацювання механізмів покращення якості, доступності юридичних та інших послуг та розширення шляхів досягнення справедливості для соціально вразливих груп населення на звільнених територіях Бучанського району»).

Мета проєкту – покращити доступність та якість юридичних і правових послуг для вразливих, маломобільних груп населення звільненого Бучанського району завдяки наближенню до них можливостей і послуг системи юстиції, правозахисту, інших служб.

Проєкт передбачає створення трьох поєднаних між собою ланок надання юридичної допомоги:
⦁ мобільної громадської приймальні з виїздом юриста до місця проживання маломобільних груп населення (заплановано 40 виїздів мобільної громадської приймальні);
⦁ опорного стаціонарного консультаційного пункту;
⦁ гарячої лінії для отримання невідкладних консультацій.

Громадський центр сприяння доступу до правосуддя – це майданчик розвитку правової культури суспільства, який об’єднує зусилля юристів, параюристів (громадських радників чи правозахисників), волонтерів, місцевих активістів, представників органів місцевого самоврядування та державної влади.

Проєкт реалізуватиметься протягом року у межах п’яти територіальних громад Київщини: Бородянської, Бучанської, Гостомельської, Дмитрівської та Макарівської.

«Цей проєкт є продовженням попередньої проєктної діяльності нашої організації по захисту прав вразливих груп населення, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, яким ми допомагаємо ще з 2014 року», – розповідає Алла Ковальова, координаторка проєкту.

«Наша мета – реалізувати ідею справедливість для кожної людини, щоб не залишити без допомоги найслабших членів постраждалих територіальних громад – малорухомих, безпомічних, інколи із заплутаними юридичними історіями, в яких вони не можуть самостійно розібратися», – зазначає консультантка з правових питань проєкту «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя» Лариса Заливна.

Внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію нашої держави у лютому 2022 році на Київщині, у тому числі в Бучанському районі, руйнувань зазнали понад 15 000 житлових будинків і квартир. 30% мешканців цих будинків позбавлені можливості оформити документи на отримання компенсації. Більшість людей і досі вимушено проживають у родичів, в модульних містечках, або орендують житло.

«Здебільшого наша цільова аудиторія – це люди певної вікової категорії. Малорухомі, часто самотні, які не мають достатньо інформації для розв’язання питань отримання компенсації. Через відсутність будь-якої підтримки, елементарних фінансових можливостей, люди позбавлені можливості звернутися за кваліфікованою допомогою до юристів чи працівників центрів надання адміністративних послуг. Крім того, через поважний вік, така категорія громадян зазнає труднощів з оформленням документів. Досвід показує, що такі люди не вміють користуватися не тільки платформою «Дія», а навіть мобільним телефоном. Це стає на заваді правильного оформлення ними документів на реєстрацію та отримання компенсації за пошкоджене чи зруйноване майно.

Щоб отримати юридичну допомогу, вони можуть звернутися до нас на гарячу лінію або надіслати письмовий запит на адресу організації та отримати консультації за місцем проживання», – пояснює адвокатка, доктор філософії в галузі права та провідна юристка проєкту «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя» Анна Бєжанова.

Контакт для ЗМІ:+38 098 456 69 79 Леся.

Стаціонарний консультаційний пункт знаходиться за адресою:
Смт Бородянка, вул. Семашка, буд 1-а (біля центральної аптеки), зупинка автобуса «Поліклініка», вивіска: «Громадський центр сприяння доступу до правосуддя».

Ми чекаємо на вас: з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю та з 10:00 до 15:00 у суботу.
Гаряча лінія:  +38 098 079 40 23.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *