Громадський центр правосуддя | Київщина

лого чайка

21 та 22 листопада 2024 року Програма USAID «Справедливість для всіх» у партнерстві з Радою Європи, Реєстром збитків для України та Міжнародною Організацією з Міграції провела міжнародну конференцію «Компенсація та відшкодування шкоди, завданої агресією Російської Федерації проти України: розвиток міжнародних і національних механізмів».

Захід став платформою для понад 190 представників Уряду України, установ сектору юстиції, громад, бізнесу, громадянського суспільства та донорської спільноти для обговорення поточного стану компенсаційних та інших зусиль міжнародних і національних стейкхолдерів з відшкодування шкоди й визначення шляхів посилення координації та узгодженості між ними.

«За 1 002 дні від початку повномасштабного вторгнення ми бачили, як Росія цілиться не лише у ваші збройні сили, ваших хоробрих героїв, вашу критичну інфраструктуру, ваші землі, а й у ваші домівки. Притягнення Росії до відповідальності за такий рівень шкоди і злочинів – це величезна відповідальність і навантаження для уряду та судів України, а також громад, бізнесу та всієї екосистеми, яка підтримує ці інституції, – звернулася до учасників конференції Директорка Відділу демократії та врядування USAID/Україна Енн Хоппер. – Сполучені Штати прагнуть допомогти українцям знайти доступ до правосуддя та підтримують зусилля України, спрямовані на відновлення вашої інфраструктури та економіки, забезпечуючи що в основі вашого майбутнього відновлення, вашої демократії і суверенітету – справедливість, прозорість та підхід, орієнтований на постраждалих».

Учасники зосередилися на роботі Реєстру збитків для України, що розпочав прийом заяв у квітні 2024 року і очікує отримати щонайменше від 6 до 8 мільйонів заяв, та Комісії з розгляду заяв, яка має бути створена до 2026 року і після якої буде започатковано Компенсаційний фонд для відшкодування збитків на загальну суму понад 500 мільярдів доларів США. Вони також обговорили доступні національні механізми компенсації та відшкодування шкоди з метою посилення злагодженості між ними та визначення пріоритетних категорій, що потребують невідкладних проміжних репарацій. Було констатовано потребу вдосконалення законодавчого захисту бізнесу та врегулювання окремих аспектів податкового законодавства з урахуванням факту окупації та звільнення територій.

Учасники наголосили на важливості залучення постраждалих та вцілілих, а також бізнесу й громад для забезпечення підходу, що ґрунтується на їхніх потребах і орієнтований на їхні інтереси, задля розробки ефективних і доступних механізмів компенсації та інших способів відшкодування шкоди, а також розгортання інформаційно-просвітницької діяльності з урахуванням очікувань кінцевих користувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *