Громадський центр правосуддя | Київщина

лого чайка

20 вересня Громадський центр сприяння доступу до правосуддя, діяльність якого забезпечує Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація «Чайка», відвідали представники Місії USAID в Україні та Програми USAID «Справедливість для всіх».

Зустріч фахівців Громадського центру сприяння доступу до правосуддя та представників USAID Україна і Посольства США в Україні відбулася у стаціонарному консультаційному пункті центру у смт Бородянка.

USAID Україна сприяє застосуванню людиноцентричного підходу до вирішення правових і соціальних проблем мешканців громад через діяльність громадських центрів правосуддя по всій Україні. Під час візиту представники Місії USAID в Україні та Програми USAID «Справедливість для всіх» ознайомились з досвідом роботи центру, а також визначили нові можливості співпраці з місцевими партнерами і забезпечення подальшої сталості центру. Вони поспілкувались із фахівцями центру та взяли участь у виїздах мобільної громадської приймальні.

У межах візиту юристка Центру Анна Бєжанова провела повторну консультацію по стратегічній справі щодо відновлення одного з будинків смт Бородянки, а потім усі присутні взяли участь у виїзді до сіл Берестянка і Нове Залісся для консультацій з людьми, що належать до вразливої групи населення. Зокрема, були проконсультовані члени багатодітної родини та пенсіонерка, що має інвалідність. Родина цієї жінки зараз мешкає у комфортному, хоча і тимчасовому дерев’яному будиночку, побудованому в ході реалізації однієї з програм США. Користуючись нагодою, вона подякувала присутньому представнику американського посольства за допомогу.

Для того, щоб учасники поїздки повною мірою відчули атмосферу у Бородянці часів бойових дій і окупації, для них організували огляд бомбосховища, а потім запросили до чаювання зі смаколиками від місцевих кондитерів. Консультантка проєкту Лариса Заливна, яка перебувала під час окупації в Бородянці розповіла цікаву історію: «Коли під час обстрілів зникла електрика і у всіх мешканців відключилися холодильники, працівники сусідньої кондитерської принесли свої смаколики в укриття.  Присутні там люди декілька днів харчувалися  виключно ними. Отаке воно було, тогочасне “солодке життя” по-українськи!».

Звернутись за послугами центру громадяни можуть за адресою: смт Бородянка, вул. Семашка, 1-а або за телефонами гарячої лінії +38 098 079 40 23.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *